VIDEO: Annemiek Oskam verrast met 804 voorkeurstemmen: “Wauw, trots!”

Met maar liefst 804 voorkeurstemmen is Annemiek Oskam van de VVD één van de opvallende namen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Bodegraven-Reeuwijk. Daarmee keert zij voor de derde keer terug in de gemeenteraad.




Zelf had ze deze uitslag niet zien aankomen. “Ik had wel verwacht dat ik tussen de 600 en 700 stemmen zou zitten, maar dat ik over de 800 ben gegaan… wauw. Ik ben echt trots,” vertelt Oskam in een interview met Rebonieuws.

Bekend gezicht in het dorp

Volgens Annemiek ligt de basis van haar succes in haar betrokkenheid bij het dorp. Al van jongs af aan is zij actief als vrijwilliger. “Van de jeugd en Vakantiespelen tot nu Koningsdag: we doen veel voor het dorp. Alles wat we daar ophalen gaat naar de Zustertuin. Ik denk dat daar ook veel stemmen vandaan komen, net als bij ondernemers.” Die betrokkenheid zorgt er ook voor dat inwoners haar makkelijk weten te vinden. “Ik ben gewoon benaderbaar. Het maakt niet uit waar je vandaan komt, mensen spreken me aan. Ik zie mezelf als een soort ambassadeur van het dorp.”

blank

Meer zichtbaar in de raad

De komende periode wil Annemiek zich nog nadrukkelijker laten horen. “Derde keer scheepsrecht. Ik hoop dat ik meer op de voorgrond kan treden tijdens de gemeenteraad. Ik zeg altijd wat ik denk, en dat is niet altijd handig in de raad,” zegt ze lachend.

Belangrijke thema’s

Voor de komende vier jaar heeft ze duidelijke speerpunten. “Veiligheid staat voor mij op nummer één. Daarnaast wil ik dat dossiers die al lang blijven liggen, eindelijk worden afgerond. En de mens in onze gemeente moet centraal staan. Mensen moeten zich gehoord voelen.” Ook roept ze inwoners op om vooral contact te zoeken met de politiek. “Loop je ergens tegenaan? Kom naar ons toe, of naar een andere partij. Laat je horen.”

Dankbaar voor vertrouwen

Tot slot spreekt Oskam haar dank uit richting de kiezers. “Love, love, love! Ik ben echt heel blij met het vertrouwen dat ik krijg. Dat motiveert enorm.” Met haar sterke persoonlijke score en duidelijke ambitie lijkt Annemiek Oskam zich de komende jaren nog nadrukkelijker te laten zien in de gemeenteraad van Bodegraven-Reeuwijk.

VIDEO

Advertentie

blank

blank

blank

blank