Rebonieuws nam een kijkje bij de schilderlessen in het Evertshuis in Bodegraven. In een ruimte vol ezels, verf en geconcentreerde blikken draait het niet alleen om kunst, maar vooral ook om ontmoeting en plezier.
Aan tafel zit onder andere Fred “Freddie” Bosklopper (67). Voor de liefde verhuisde hij jaren geleden naar Reeuwijk. “Ik woon hier met veel plezier. Het is echt ons-kent-ons en ik geniet enorm van de Reeuwijkse Plassen,” vertelt hij. Fred schildert inmiddels zo’n veertien jaar en is er nog altijd enthousiast over. “In mijn appartementengebouw hangen al mijn schilderijen. Dat samen schilderen en het resultaat daarna ophangen, dat vind ik prachtig.”

Schilderen na pensioen
De schilderlessen worden eens in de twee weken gegeven en staan onder leiding van Marianne van Dedem uit Bodegraven. Voor veel deelnemers is het een vast moment in de agenda, zeker nu sommigen met pensioen zijn. “Je hebt iets om naar uit te kijken en je blijft creatief bezig,” klinkt het aan tafel.
Volgens Caran van Leeuwen uit Bodegraven heeft de schildergroep ook een duidelijke sociale functie. “We kletsen veel met elkaar en kennen elkaar al tientallen jaren. Je bouwt echt een band op.” Samen met Marja Sangster uit de Meije behoort zij tot de deelnemers die al het langst meedoen vanuit de gemeente.

Creativiteit kent geen leeftijd
Op deze dag zitten er twaalf mensen met een blije blik te werken aan hun schilderijen. Opvallend is de leeftijdsdiversiteit. Zo is ook Alie van Wilgen uit Alphen aan den Rijn aanwezig. Met haar 92 jaar komt zij al ruim dertig jaar naar Bodegraven om te schilderen. “Het begon ooit bij Willeke Piket uit Bodegraven,” vertelt Alie. “Zij was de eerste docent van deze schilderlessen.”
Nog altijd is de motivatie groot. Voor deelnemers als Marja de Vries is het schilderen een manier om creativiteit kwijt te kunnen én om onderdeel te blijven van een hechte groep.

Volksuniversiteit Het Groene Hart
De schilderlessen worden georganiseerd door Volksuniversiteit Het Groene Hart. Deze organisatie biedt een breed, laagdrempelig en betaalbaar cursusprogramma voor volwassenen. De cursussen worden gegeven door professionele docenten en zijn bedoeld om mensen te blijven stimuleren zich te ontwikkelen, creatief bezig te zijn en elkaar te ontmoeten.
In het Evertshuis komt dat alles samen. Verf op het doek, gesprekken aan tafel en vooral veel plezier in samen creëren.