Veel mensen zijn op zoek naar een woning in Bodegraven-Reeuwijk. Dat is lastig, in de huidige woningmarkt. Er is woonruimte nodig, daarom willen we zo snel mogelijk huizen bouwen. “We gaan in de regio, met andere gemeenten en met woningcorporaties, bekijken of we woningbouw wat kunnen versnellen via een gezamenlijke bouwstroom”, vertelt wethouder Dirk-Jan Knol. “Dat gaat niet over elektrische stroom, maar over een samenwerking om goedkoper en sneller te kunnen bouwen.”
Samen met de regiogemeenten Gouda, Krimpenerwaard, Waddinxveen en Zuidplas én met zes woningcorporaties gaat gemeente Bodegraven-Reeuwijk onderzoeken of en hoe er sneller sociale huur- en middenhuurwoningen gebouwd kunnen worden. Wethouder Knol licht toe: “Zo willen we samen de bouw sneller en goedkoper laten verlopen. Dat staat in een intentieverklaring die ik vandaag namens Bodegraven-Reeuwijk samen met de andere wethouders en de directeuren van de woningcorporaties heb ondertekend.”

“Bij een gezamenlijke bouwstroom worden de woningen al in de fabriek gebouwd, volgens een vast ontwerp,” legt de wethouder uit. “Vooral als we dat samen met andere gemeenten en meer woningcorporaties doen, gaat dat sneller én goedkoper. Ervaringen in Eindhoven laten zien dat er met een bouwstroom zeven woningen gebouwd kunnen worden voor de prijs van zes woningen.”
De komende tijd werken de gemeenten en woningcorporaties de ideeën verder uit. Ze brengen onder andere in kaart wat deze samenwerking kan betekenen voor locaties, planning en aantallen woningen.
Zo zoeken gemeenten en corporaties samen naar manieren om beter in te spelen op de vraag naar betaalbare huurwoningen in de regio. “Want iedereen wil graag een fijn dak boven het hoofd,” sluit wethouder Knol af. “En onze inwoners zijn vooral op zoek naar betaalbare huurwoningen.”
Bron: Gemeente











