ESTO verliest kraker om kampioenschap

De 3-1 uitslag in de uitwedstrijd tegen UVS, de nummer 1 op de ranglijst, was een tikkie geflatteerd. De Leidenaren hebben wel verdiend gewonnen en waren in de breedte wat sterker dan ESTO. Ze hadden slechts een gelijkspel nodig om de weg naar het kampioenschap zo goed als veilig te stellen. Dat konden ze tactisch uitbuiten toen de gelijke stand kort na de rust werd bereikt.




Geweldige streep in de kruising

Binnen tien minuten hadden beide ploegen al een dikke kans op een doelpunt. Tom Vink hield in de 4e minuut met een prima save zijn ploeg overeind. Nog geen twee minuten later kon Thomas Mouthaan scoren maar hield de UVS doelman zijn ploeg overeind. In de 14e minuut knalde Jesper den Besten vanaf 18 meter als een streep de bal in de kruising en stond ESTO met 0-1 voor.

Gelijkopgaande strijd tot de rust

UVS was duidelijk aangeslagen door deze achterstand en zocht veelvuldig de aanval. Dat leidde tot meerdere corners maar geen echt uitgespeelde kansen. Ook waren ze duidelijk beducht voor Bodegraafse counters die slim door ESTO werden gebruikt. Tot de rust bleven de ploegen met goed voetbal in evenwicht.

Stormlopen op het ESTO- en UVS-doel

Direct na de aftrap voor het tweede bedrijf ging USV massaal naar voren en zakte ESTO diep terug. Met veel druk op de bal ontstond in de 54e minuut een scrimmage in het doelgebied van ESTO. Het lukte Andy Wolters de bal binnen te tikken voor de gelijkmaker 1-1. Omdat deze uitslag voor ESTO niet veel zou brengen in de kampioensstrijd nam de ploeg het aanvallende stokje over.

Scherpe counters

Achterover leunend in de wetenschap dat je twee lange snelle spitsen hebt gooide UVS de wedstrijd op slot. Daarbij gebruikte de thuisploeg soms grimmige en onnodige overtredingen. Het ontsierde enigszins de wedstrijd en de scheidsrechter werd gedwongen de eerste gele kaarten te trekken. In de 77e minuut wist UVS met een haarscherpe counter de 2-1 voorsprong in de touwen te krijgen. In de 84e minuut was Thomas Mouthaan dichtbij een gelijkmaker. Met handige valpartijen werden de kansen voor ESTO soms omgezet in een vrije trap voor de tegenstander. In de laatste seconde kon een counter tot in het ESTO-strafschopgebied slechts met een tackle worden gestopt. De strafschop leverde de 3-1 eindstand op.

Met nog drie speelronden te gaan zal UVS ongetwijfeld het kampioenschap vieren. ESTO kan promotie afdwingen in de nacompetitie. Met het goede voetbal en de geweldige inzet van afgelopen zaterdag is dat zeker kansrijk.

Komende zaterdag is er om 14.30 een thuiswedstrijd tegen BSC‘68.

Advertentie

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank