Bij ijssalon De Zoete Inval in Bodegraven en op de boerderij van familie Oostdam aan de Hoogendoornlaan stonden maandag 18 mei volledig in het teken van opnames voor online supermarkt Picnic. IJsbereider Jurgen de Vries werd daarbij in het zonnetje gezet als één van de ‘bijzondere makers’.
De hele dag werd er gefilmd, zowel op de boerderij als in de ijssalon. “Het was een lange draaidag, met veel herhalingen om het perfecte shot te krijgen,” vertelt Jurgen. “Ik ben wel vijftien keer heen en weer gelopen met emmers melk voor één scène.”
Van koe tot ijsje
In de video’s staat het ambacht van Jurgen centraal. Hij haalt zijn melk zelf rechtstreeks bij de boer, waarna het ijs in korte tijd wordt verwerkt. “Het idee is dat mensen zien waar hun ijs vandaan komt en waarom er verschil in prijs zit,” legt hij uit.
Het proces begint bij verse melk, die direct wordt gepasteuriseerd en gemengd met natuurlijke ingrediënten. Denk aan het pureren van fruit of het verwerken van hazelnoten. Daarna wordt het ijs gemaakt, verpakt en via Picnic bij klanten thuisbezorgd.
“Van koe tot vriezer in drie dagen, dat is echt ons verhaal,” aldus Jurgen.

Opnames in de ijssalon
Ook in de ijssalon in Bodegraven werd uitgebreid gefilmd. Van het perfect uitlichten van de vitrine tot het scheppen van bolletjes ijs en het inspreken van voice-overs. “Ik moest teksten meerdere keren inspreken, steeds met een andere toon. Dat was wel even wennen,” lacht hij.
De opnames werden uitgevoerd door het team dat de hele dag bezig was om alle details vast te leggen. Zelfs de aankomst van het bekende Picnic-autootje bij de ijssalon werd meerdere keren opnieuw opgenomen.

Twee video’s en een actie
De campagne bestaat uit twee video’s. Eén video richt zich op Jurgen als maker en zijn samenwerking met de boer. De andere video laat het maakproces van het ijs zien. Daarnaast komt er een leuke actie aan gekoppeld. Kijkers kunnen meedenken over een nieuwe smaak. De winnaar mag deze smaak samen met Jurgen laten maken én komt naar de ijssalon om het ijs persoonlijk te proeven.
De video’s van Picnic gaan naar verwachting in week 23, rond begin juni, online.







