Wat begon als een persoonlijk herstelproces, groeide uit tot een missie om anderen te helpen. De Bodegraafse 28-jarige Laura Louise heeft haar eerste boek uitgebracht: Ik geef mij over. In het boek vertelt ze openhartig over haar jarenlange strijd met emetofobie – de extreme angst om over te geven en laat ze zien dat herstel mogelijk is.
Binnen anderhalve week na de verschijning zijn al meer dan honderd exemplaren verkocht. Een bijzondere mijlpaal, vertelt Laura. “Ik heb het boek zelf uitgegeven, dus ik wist niet wat ik kon verwachten. Dat het zo snel zo goed ontvangen zou worden, had ik niet durven dromen.”
Vijftien jaar in de greep van angst
Laura leefde jarenlang met emetofobie. Die angst ging volgens haar veel verder dan alleen de angst voor overgeven. “Het beïnvloedde mijn hele leven. Uiteindelijk ben ik er volledig uitgekomen, maar de weg daarnaartoe was lang en intensief.” Ruim een jaar werkte ze aan haar boek. Daarin beschrijft ze niet alleen haar diepste gevoelens en ervaringen, maar ook hoe ze stap voor stap de regie over haar leven terugvond.
“Het is een rauw en eerlijk verhaal geworden. Ik wil laten zien dat je niet de rest van je leven gevangen hoeft te blijven in angst. Er is een weg uit.”
Meer dan alleen een boek
Het boek is niet alleen bedoeld voor mensen met emetofobie. Ook mensen die worstelen met angststoornissen of paniekaanvallen zullen veel herkennen in haar verhaal. Laura merkte dat er nog weinig praktische informatie beschikbaar is voor mensen met emetofobie. Daarom besloot ze haar ervaringen te bundelen én anderen actief te gaan helpen.
Sinds 2021 bouwde ze het platform Emetofobie.nl op. Via haar website en socialmediakanalen deelt ze informatie, ervaringen en begeleiding voor mensen die vastlopen door hun angst.
“Veel mensen met emetofobie lopen vast in reguliere trajecten. De theorie stopt vaak waar de dagelijkse strijd begint. Ik heb dat zelf ook ervaren. Daarom wilde ik juist die ontbrekende schakel bieden.” Als gespecialiseerd coach begeleidt ze inmiddels mensen uit heel Nederland. Daarbij combineert ze haar professionele kennis met vijftien jaar eigen ervaring.

Taboe doorbreken
Met haar boek hoopt Laura vooral meer begrip en erkenning te creëren. “Emetofobie is een onderwerp waar je niet zomaar over praat op een verjaardag. Er rust nog steeds een groot taboe op angst, paniek en specifiek emetofobie. Terwijl wereldwijd miljoenen mensen hiermee leven.” Volgens Laura groeit het aantal jongeren dat met emetofobie kampt. Toch blijft het onderwerp vaak onzichtbaar door schaamte en onbegrip. Juist daarom besloot ze haar verhaal openbaar te maken.
“Ik wilde anderen erkenning, troost en hoop geven. Als mijn verhaal ervoor zorgt dat iemand zich minder alleen voelt of de stap durft te zetten richting hulp, dan is mijn missie geslaagd.”
Met Ik geef mij over hoopt de Bodegraafse schrijfster niet alleen haar lezers te raken, maar ook het gesprek over angststoornissen en emetofobie verder op gang te brengen. Een onderwerp dat volgens haar veel vaker besproken mag worden.
Bestel hier het nieuwe boek: https://emetofobie.nl/boek



