Onlangs heeft het kabinet nieuwe plannen bekendgemaakt om de stikstofuitstoot te verminderen. Met deze maatregelen wil het kabinet werken aan natuurherstel én ruimte creëren voor onder meer woningbouw, infrastructuur en economische ontwikkeling. Het kabinet wil rond een aantal kwetsbare natuurgebieden speciale zones instellen. Voor agrarische bedrijven in deze zones kunnen extra regels gaan gelden.
Twee van deze natuurgebieden liggen in of dichtbij onze gemeente: de Nieuwkoopse Plassen, De Haeck en de Reeuwijkse Plassen. Hierdoor kunnen ook agrarische bedrijven in Bodegraven-Reeuwijk met deze regels te maken krijgen. Hoe groot de zones precies worden, is nog niet bekend. Dat wordt later dit jaar samen met de provincie uitgewerkt.
We realiseren ons dat deze plannen veel vragen, zorgen en onzekerheid kunnen oproepen bij agrarische ondernemers. Voor veel gezinnen gaat het niet alleen om regels, maar ook om hun bedrijf, hun inkomen en hun toekomst. Wat de gevolgen precies zijn voor bedrijven in de gemeente Bodegraven-Reeuwijk, wordt de komende tijd duidelijk. De gemeente volgt de ontwikkelingen en bekijkt wat de gevolgen zijn. Daarbij nemen we ook andere uitdagingen in het gebied mee, zoals natuur, waterkwaliteit en bodemdaling. Dit sluit aan bij de lopende gebiedsprocessen in het buitengebied. Zodra er meer duidelijkheid is, informeren wij u hierover.
Heeft u vragen over de aangekondigde maatregelen of wilt u uw zorgen delen? Neem dan contact met ons op. We vinden het belangrijk om te horen wat er leeft en denken graag mee over wat deze ontwikkelingen kunnen betekenen voor jullie en de toekomst van de landbouw in onze gemeente.
